logo
16Warszawska Drużyna Wędrowniczek
Imienia Majki Krassowskiej
Drużyna Patrole
Rozkazy
Patronka
Linki
Adresy
Poczta
Download

menu
strona główna
Aktualności
historia
Kronika
Relacje
Śpiewnik
Vademecum

Drużyna

Drużyna istnieje od 22 lutego 2003r, jest jeszcze drużyną próbną. Funkcję drużynowej pełni pwd Aleksandra Fink-Finowicka wędr. Nie funkcjonuje jeszcze podział na patrole, ponieważ nie mamy jeszcze wykształconej kadry. Na zbiórki przychodzi w sumie około 15 osób, z czego 7 jest w wieku „wędrowniczym” (15 i więcej lat), a 8 w wieku „harcerskim” (12 l.). Po wakacjach planowany jest podział drużyny na dwie jednostki: zastęp harcerek, oraz drużyna wędrowniczek. W przyszłości może powstać samodzielna drużyna harcerek.

Od przyszłego roku zbiórki będą odbywać się w środy, co tydzień. Po za zwykłymi zbiórkami planujemy też wycieczki rowerowe. Dotychczas byłyśmy na rowerach w Lesznie k. Warszawy, w ogrodzie botanicznym w Powsinie, oraz w parku Moczydło na Woli.

Mimo krótkiego czasu istnienia możemy się już poszczycić pewnymi sukcesami: brałyśmy udział w festiwalu teatralnym drużyn wędrowniczych „Agrafka”; wykonałyśmy zadanie przed rajdowe i uczestniczyłyśmy w grze na rajdzie „Meksyk”; zajęłyśmy drugie miejsce w kategorii drużyn wędrowniczych na tegorocznym zlocie św. Kingi.